ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS

panellhnio-protathlima-motocross-stis-krinides-amote-kavala-engine-power

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS

Στις 30 Σεπτεμβρίου και 01 Οκτωβρίου 2023 διεξάγεται στις Κρηνίδες  ο 6ος αγώνας ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS 2023

Τον αγώνα διοργανώνει το αθλητικό σωματείο ΑΜΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ  μετά από έγκριση της Α.ΜΟΤ.Ο.Ε. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS 2023 6 ος ΑΓΩΝΑΣ – ΚΡΗΝΙΔΕΣ – Α.Μ.Ο.Κ. 30 Σεπτεμβρίου και 01 Οκτωβρίου 2023

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS: Το αθλητικό σωματείο ΑΜΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ με αριθμό Αθλητικής Αναγνώρισης ΧΙ62, μετά από έγκριση της Α.ΜΟΤ.Ο.Ε, διοργανώνει στις 30/09 και 01/10/2023 τον 6 ο Αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross για το έτος 2023.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με:
– τον αθλητικό νόμο 2725/99 και τις μετέπειτα τροποποιήσεις του
– τον Γενικό Κανονισμό Αγώνων Motocross της Α.ΜΟ.ΤΟ.Ε.
– τον Τεχνικό Κανονισμό Αγώνων Motocross της Α.ΜΟ.ΤΟ.Ε.
– την Προκήρυξη ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ MOTOCROSS 2023
– τον παρόντα Ειδικό Κανονισμό
– τα Πληροφοριακά Δελτία που τυχόν εκδοθούν.
– το υγειονομικό πρωτόκολλο αν ή όπως αυτό ισχύει την τρέχουσα περίοδο

panellinio-protathlima-motocross-krinides-kavala-amotoe-agonas-mx-mxgp-2023-mx1-mx3-mxwomen

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS – ΧΩΡΟΙ ΑΓΩΝΑ:
Τα Paddock του αγώνα θα είναι :
Πίστα ΜΧ ΑΜΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ – 14ο χλμ εθνικής οδού Καβάλας – Δράμας
Συντεταγμένες GPS 41.007292, 24.273969 ( https://goo.gl/maps/Jq2Mq7UymB3XRpsJA)
Γραμματεία / Χώρος Τεχνικού Ελέγχου :
Πίστα ΜΧ ΑΜΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ – 14ο χλμ εθνικής οδού Καβάλας – Δράμας
Συντεταγμένες GPS 41.007292, 24.273969 (https://goo.gl/maps/Jq2Mq7UymB3XRpsJA)

Πλησιέστερο Νοσοκομείο / Κέντρο Υγείας:
Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας, 13 km, τηλ. 2513 501 100
Γενικό Νοσοκομείο Δράμας, 22 km τηλ. 25210 23351
Κέντρο υγείας Ελευθερούπολης, 22km, τηλ. 25920 22 222

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS
ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ: Πέμπτη 21/09/2023
ΛΗΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ: ΠΕΜΠΤΗ 28/09/2023 ώρα 24:00 εμπρόθεσμες
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/09/2023 ώρα 24:00 εκπρόθεσμες
Ακολουθεί αναλυτικός πίνακας ΩΡΑΡΙΟΥ (ΑΡΘΡΟ 9)

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ: Με δελτία πληροφοριών στη Γραμματεία του αγώνα, μέσω
μεγαφωνικής εγκατάστασης και στην περιοχή της εκκίνησης τηρούμενων των υγειονομικών
πρωτοκόλλων.

panellinio-protathlima-motocross-krinides-kavala-amotoe-agonas-mx-mxgp-2023-mx1-mx3-mxwomen

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ & ΣΤΕΛΕΧΗ

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
– Πρόεδρος: ΚΑΛΠΑΚΙΔΗΣ ΘΕΜΗΣ
– Μέλη: ΑΡΣΟΝΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΚΩΤΑΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΣΤΕΛΕΧΗ
– Πρόεδρος Αγωνοδικών : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
– Αγωνοδίκες : ΣΚΟΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΣΑΡΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
– Αλυτάρχης : Θ.Α.
– Γραμματεία Αγώνα: ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
– Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 6934549594 Σαρρίδης Δημήτριος
Email: amok.krinides@gmail.com και parsoniadis@gmail.com
– Τεχνικός Έφορος (Επικεφαλής) : ΓΙΟΥΡΕΤΖΙΚΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
– Έφορος Αποτελεσμάτων: IRON TEAM
– Ιατρός Αγώνα: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΗΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS
ΜΗΚΟΣ / ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ: H πίστα Motocross ΑΜΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ έχει μήκος 1710μ,
ελάχιστο πλάτος 8.00 μ. με to 50% της διαδρομής μέτριο σκληρότητας προς σκληρό χώμα
και το υπόλοιπο 50% μαλακό προς αμμώδες. .

ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΗΣ – ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS
Η υποβολή δήλωσης συμμετοχής σημαίνει αυτόματα για τον συμμετέχοντα πλήρη αποδοχή και γνώση του ειδικού κανονισμού όσο και του γενικού κανονισμού.
Για να συμμετέχει αθλητής ΠΡΕΠΕΙ να είναι εγγεγραμμένος και να φαίνεται στο ηλεκτρονικό σύστημα της ΑΜΟΤΟΕ και να φέρει την Κάρτα Υγείας Αθλητή εν ισχύ. Εάν κατά τον έλεγχο εξακρίβωσης, διαπιστωθεί από την οργάνωση ότι η μοτοσυκλέτα δεν ανταποκρίνεται στην δηλωθείσα κατηγορία, μετά από πρόταση των τεχνικών εφόρων και απόφαση των αγωνοδικών, θα μεταφέρεται υποχρεωτικά στην κατηγορία που πραγματικά ανταποκρίνεται.

Για να επιτραπεί η συμμετοχή αθλητή – κάτοχου αθλητικού δελτίου (license) χωρών-μελών των FIM-FIME, θα πρέπει ο εποπτικός του φορέας (Ομοσπονδία) να στείλει άδεια εκκίνησης (starting permission) μέσω email στο president@amotoe.gr . In order to accept the participation of
foreign riders, the FMN of these riders must send via email the starting permission of the riders to the email president@amotoe.gr.

Οι κατηγορίες του αγώνα είναι αυτές που αναφέρονται στην προκήρυξη.
Ο τεχνικός έλεγχος θα περιλαμβάνει όσα αναφέρονται στον Τεχνικό Κανονισμό Motocross. Τυχόν παρέκκλιση από τα απαιτούμενα, συνεπάγεται αποκλεισμό από τον αγώνα. Κατά την περίπτωση που κάτι διαφύγει από την προσοχή του τεχνικού εφόρου δεν σημαίνει ότι γίνεται δεκτή
η οποιαδήποτε παράβαση και μη συμμόρφωση στον τεχνικό κανονισμό όπως αυτός δημοσιεύθηκε από την ΑΜΟΤΟΕ. Ο αγωνιζόμενος φέρει ακέραιη την ευθύνη του.
Όλοι οι συμμετέχοντες αναβάτες και συνοδοί θα πρέπει να σέβονται τον Περιβαλλοντικό Κανονισμό της FIM. Σε παράβαση των κανονισμών αυτών, μπορεί να τα τους καταλογιστεί χρηματικό πρόστιμο 100 ευρώ κατ’ ελάχιστο. Το παράβολο επιστρέφεται μόνο αν ο αγώνας αναβληθεί ή ματαιωθεί.

panellinio-protathlima-motocross-krinides-kavala-amotoe-agonas-mx-mxgp-2023-mx1-mx3-mxwomen

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ / ΔΙΑΜΟΝΗ
Η πρόσβαση στον τόπο διεξαγωγής του αγώνα γίνεται ως εξής:
ΑΜΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ
Η πίστα βρίσκεται στο 14

Ο χλμ εθνικής οδού Καβάλας – Δράμας

Συντεταγμένες GPS 41.007292, 24.273969 (https://goo.gl/maps/Jq2Mq7UymB3XRpsJA)
Προτεινόμενα καταλύματα:
HOTEL ΛΥΔΙΑ 2510 516203 Λυδία (απόσταση 2,3 ΚΜ)
https://goo.gl/maps/1Jnecm7dbvJEAVzr7
HOTEL ΓΙΑΝΝΗΣ 2510 516450 Λασπόλουτρα Κρηνίδων (απόσταση 2,6 ΚΜ)
https://goo.gl/maps/NTmXrBmv6SsAwVQe8
HOTEL ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ 2510 517777 Κρηνίδες (απόσταση 3,7 KM)
https://goo.gl/maps/qZCq3GQpjoY8x9L49
HOTEL ΑΧΙΛΛΕΙΟΝ 21051134 Καλαμπάκι Δράμμας (απόσταση 15ΚΜ)
https://goo.gl/maps/8XiQLzxKDFYdGXR39

 

(Class) ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (FRIDAY), 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOTOCROSS
16:30 – 19:30 ΟΛΕΣ / ALL ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ & ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ – ADMINISTRATIVE &

TECHNICAL CONTROL
16:30 ΟΡΓ / ORG CIRCUIT CONTROL – ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΙΣΤΑΣ
18:30 ΟΡΓ / ORG 2ος ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΙΣΤΑΣ (αν χρειάζεται)-2ND CIRCUIT CONTROL (IF NEEDED)

19:35 ΟΡΓ / ORG ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ-ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΑΓΩΝΑ-MEETING WITH THE ORGANIZER

30/9/2023 Κατηγορία

(Class) ΣΑΒΒΑΤΟ (SATURDAY), 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023
07:30 – 9:00 ΟΛΕΣ / ALL ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ & ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ – ADMINISTRATIVE & TECHNICAL CONTROL

9:00 ΟΡΓ / ORG 1η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΣΥΜΒ.ΑΓΩΝΟΔΙΚΩΝ – JURY MEETING 1
9:05 ΟΛΕΣ / ALL ΕΠΙΔ.ΠΤΩΣΗΣ ΜΠΑΡΑΣ ΕΚ/ΣΗΣ/ΕΝΗΜ.ΑΝΑΒΑΤΩΝ – START GATE

DEMONSTRATION/RIDERS BRIEFING

9:15 – 9:35 MX2 + MX125 2T MX2 + ΜΧ125 2T – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
9:40 – 10:00 MX1 + ΜΧ300 2T MX1 + ΜΧ300 2T – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
10:05 – 10:20 MX85 MX85 – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
10:25 – 10:40 MX65 MX65 – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
10:45 – 11:00 MX ΟΡΕΝ MX OPEN – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
11:05 – 11:20 MX SENIOR + MX

panellinio-protathlima-motocross-krinides-kavala-amotoe-agonas-mx-mxgp-2023-mx1-mx3-mxwomen

WOMEN MXS + MXW – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
11:25 – 11:35 MX50 MX50 – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – FREE PRACTICE
11:35 – 12:10 ALL ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ & ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ – BREAK & TRACK MAINTENANCE (35 MIN.)

12:15 – 12:35 MX2 + MX125 2T ΔΟΚ.ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ + ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – START + QUAL.PRACTICE (5’+15′)

12:40 – 13:00 MX1 + ΜΧ300 2T ΔΟΚ.ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ + ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – START + QUAL.PRACTICE (5’+15′)

13:05 – 13:25 MX85 ΔΟΚ.ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ + ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – START + QUAL.PRACTICE (5’+15′)

13:30 – 13:50 MX65 ΔΟΚ.ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ + ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – START + QUAL.PRACTICE (5’+15′)

13:55 – 14:15 MX ΟΡΕΝ ΔΟΚ.ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ + ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – START + QUAL.PRACTICE (5’+15′)

14:20 – 14:40 MX SENIOR + MX WOMEN

ΔΟΚ.ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ + ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – START + QUAL.PRACTICE (5’+15′)

14:40 MX50 MX50 – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
14:50 – 15:00 MX50 MX50 – Α’ ΣΚΕΛΟΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ (9MIN + 1 LAP)
15:00 – 15:35 ALL ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ & ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ – BREAK & TRACK MAINTENANCE (35 MIN.)

15:40 MX2 + MX125 2T MX2+MX125 2T – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

15:50 – 16:10 MX2 + MX125 2T MX2+MX125 2T – ΑΓ. ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ – QUALIFICATION RACE (15MIN + 2 LAPS)

16:15 MX1 + ΜΧ300 2T MX1+ MX300 2T – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

16:25 – 16:45 MX1 + ΜΧ300 2T MX1 + MX300 2T – ΑΓ. ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ – QUALIFICATION RACE (15MIN + 2 LAPS)

16:50 MX85 MX85 – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
17:00- 17:20 MX85 MX85 – Α’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 1 (15 MIN + 2 LAPS)
17:25 MX65 MX65 – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
17:35 – 17:55 MX65 MX65 – Α’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 1 (12 MIN + 2 LAPS)
17:55 MX ΟΡΕΝ MX ΟΡΕΝ – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
18:05 – 18:25 MX ΟΡΕΝ MX ΟΡΕΝ – Α’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 1 (15 MIN + 2 LAPS)
18:30 MX SENIOR + MX

WOMEN MXS + MXW – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

18:40 – 19:00 MX SENIOR + MX

WOMEN MXS + MXW – Α’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 1 (15 MIN + 2 LAPS)
18:55 MX50 MX50 – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
19:05 – 19:15 MX50 MX50 – Β’ ΣΚΕΛΟΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ (9MIN + 1 LAP)
19:20 ΜΧ50 ΜΧ50 ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΩΝ – ΜΧ50 PRIZE GIVING CEREMONY
19:30 ORG 2η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΣΥΜΒ.ΑΓΩΝΟΔΙΚΩΝ – JURY MEETING 2
1/10/2023 Κατηγορία

(Class) ΚΥΡΙΑΚΗ (SUNDAY), 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023
08:30 – 08:45 MX2 + MX125 2T MX2 + MX125 2T – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – WARM-UP
08:50 – 09:05 MX OPEN MX OPEN – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – WARM-UP
09:10 – 09:25 MX SENIOR + MX

WOMEN MXS + MXW – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – WARM-UP
09:30 – 09:45 MX1 + ΜΧ300 2T MX1 + MX300 2T – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – WARM-UP
09:50 – 10:05 MX65 MX 65 – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – WARM-UP
10:10 – 10:25 MX85 MX85 – ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ – WARM-UP
10:30 MX2 + MX125 2T MX2+MX125 2T – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

10:40 – 11:10 MX2 + MX125 2T MX2+MX125 2T – A’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 1 (25 MIN + 2 LAPS)
11:15 MX OPEN MX OPEN – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
11:25 – 11:45 MX OPEN MX OPEN – B’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 2 (15 MIN + 2 LAPS)
11:50 MX SENIOR + MX

panellinio-protathlima-motocross-krinides-kavala-amotoe-agonas-mx-mxgp-2023-mx1-mx3-mxwomen

WOMEN MXS + MXW – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

12:00 – 12:20 MX SENIOR + MX

WOMEN MXS + MXW – B’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 2 (15 MIN + 2 LAPS)
12:25 MX1 + ΜΧ300 2T MX1+ MX300 2T – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

12:35 – 13:05 MX1 + ΜΧ300 2T MX1 + MX300 2T – A’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 1 (25 MIN + 2 LAPS)
13:10 MX65 MX65 – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
13:20 – 13:40 MX65 MX65 – B’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 2 (12 MIN + 2 LAPS)
13:45 MX85 MX85 – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES
13:55 – 14:20 MX85 MX85 – Β’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 2 (15 MIN + 2 LAPS)
14:20 – 15:10 ALL ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ & ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ – BREAK & TRACK MAINTENANCE (50 MIN.)

15:15 MX2 + MX125 2T MX2+MX125 2T – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

15:25 – 15:55 MX2 + MX125 2T MX2+MX125 2T – B’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 2 (25 MIN + 2 LAPS)
16:00 MX1 + ΜΧ300 2T MX1+ MX300 2T – ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΖΩΝΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ – WAITING ZONE CLOSES

16:10 – 16:40 MX1 + ΜΧ300 2T MX1 + MX300 2T – B’ ΣΚΕΛΟΣ – RACE 2 (25 MIN + 2 LAPS)
17:10 ALL ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΩΝ – PRIZE GIVING CEREMONY
17:30 ORG 3η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΣΥΜΒ.ΑΓΩΝΟΔΙΚΩΝ – JURY MEETING 3

Σας ευχαριστούμε που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε αυτό το άρθρο. Πιθανόν να σας ενδιαφέρουν και τα παρακάτω θέματα: