![mr 33, tzortzopoulos,motogp](https://enginepower.gr/wp-content/uploads/2019/08/mr-33-tzortzopoulosmotogp-678x381.jpg)
H AMOTOE αποφάσισε να τιμήσει τον αθλητή της Γιάννη Τζωρτζόπουλο, δεσμεύοντας τιμητικά το νούμερο «33» στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Ταχύτητας Μοτοσυκλετών,και συγκεκριμένα στις κατηγορίες Racing και Supersport, κατηγορίες στις οποίες διακρίθηκε, καθώς ο ανωτέρω αθλητής που συμμετέχει πάντα με αυτό τον αριθμό έφτασε ένα μοναδικό ρεκόρ: Αυτό του μακροβιότερου οδηγού ταχύτητας, συμπληρώνοντας 33 πρωταθλήματα ανελλιπούς συμμετοχής, όντας και ο μοναδικός οδηγός που συνεχίζει να αγωνίζεται για τέτοιο εύρος αγωνιστικής διάρκειας.